top of page

Cephe İzolasyon Alternatifleri!

Güncelleme tarihi: 10 Ara 2022


Gaziantep Adalı Cephe Sistemleri olarak, değerli okurlarımız için Cephe Türleri ve İzolasyon Alternatifleri haberini aşağıda derledik.


Cephe Türleri Nelerdir?


Cephe türleri yapının mimarisinin güzel görünmesine ek olarak koruması, izole etmesi ve ısı kaybını engellemesi açısından önem arz etmektedir. Cephe türlerine karar verirken bu yönde alternatif cephelere yönelmek çok önemli. Özellikle ön cephelerde estetik görünmesi açısından bu durum daha da önemlidir.


Konu: Cephe sistemleri, Alüminyum cephe, Kompozit cephe, Silikon cephe, Mekanik cephe, Seramik cephe, Taş cephe kaplama, Cnc cephe kaplama, Gaziantep cephe, Gaziantep cephe kaplama, Gaziantep cephe sistemleri, adalicephe cephe sistemler cephe kaplama cephe giydirme dış cephe kaplama çeşitleri
Cephe Türlerinde Alternatifler,


Yapıların imar durumu, konumu ve tasarımına göre bir çok cephe türü bulunmaktadır. Cephe türlerinde kompozit, silikon, seramik, ahşap, doğal taş ve prekast kaplama tercih edilebilir. Mimari tasarımına göre her cepheye farklı cephe türü uygulanabilmektedir.
Cephe Türlerinde İzolasyon Alternatifleri,


Cephe türlerine göre izolasyon alternatifleri de mevcuttur. Cephenin sıva olması, kaplama olması veya cam olması izolasyonunu da belirlemektedir.Cephe İzolasyonu Mantolama,

Cephe mantolama binalarda en çok tercih edilen izole alternatifidir. Yalıtımı en iyi

sağlayan mantolama malzemesi olan EPS strafor köpük levhalar tercih edilebilir. Alternatif olarak XPS levhalarda kullanılabilir.


Cephe İzolasyonu Isı Yalıtımı,

Cephe ısı yalıtımı yapıların ısı kaybını önlemekle birlikte dış etkenlerden gelen koku, soğuk ve sıcak havayı da engellemektedir. Isı yalıtımında EPS ve XPS m antolamanın yanında birçok alternatifler de bulunmaktadır. Bunlar mineral lifli plak poliüretan

köpük, genleştirilmiş üreformaldehit, genleştirilmiş perlit, verniküit, cam köpüğü, cam silikonu ve koyunyünü yalıtkan dolgu malzemeleri olarak tercih edilebilir.


Cephe İzolasyonu Taşyünü,

Cephe yalıtımında çok fazla avantajının olması nedeni ile Taşyünü yaygın olarak kullanılmaktadır. Taşyünü malzemesinin yanmaz özelliği, ses yalıtımı özelliği, ısı yalıtım

ve izyolasyon özelliği gibi birçok özelliğe sahiptir. Yangına karşı dayanıklı olan Taşyünü nefes alma özelliği ve su buharı geçirgenlik özelliği yüksek olan ısı yalıtım malzemesidir.
bottom of page