top of page

Mekanik Cephe Gizli Sistemli Montaj SistemiMekanik Cephe Gizli Sistemli Montaj Sistemi
Mekanik Cephe Gizli Sistemli Montaj Sistemi

Mekanik cephe gizli sistemli montaj sistemi genelde yüksek katlı binaların dış cephelerinde uygulanır. Seramiğin kesim sağlanarak uygulama projesi çizildikten sonra projeye uygun olarak bina yüzeyine 15 cm uzaklıkta düşey profiller üzerine sabitlenen yatay askı profiller ile alüminyum alt konstrüksiyonu oluşturulduktan sonra döşenir. Daha sonra seramik ürünün arkaların açılan kırlangıç kuyruğu şeklindeki kanallara geçen alüminyum klipsler ile yatay profiller üzerine 4-8 mm derz ile asılır. Talep edildiği taktirde bina yüzeyi ve seramik arasına polistren köpük veya cam tülü kaplı taşyünü ile ısı yalıtımı uygulaması yapılır. Kullanılan seramik ebatları 60x60 - 60x120 - 45x90 cm dir.
Adalı Cephe Sistemlerinde Mekanik Cephe Gizli Sistemli Montaj

Mekanik cephe gizli sistemli montaj sistemi, dış cephe malzemesinin özelliklerine göre güçlendirilmektedir. Dış cephe kaplama malzemesinin seramik, mermer, doğal taş veya tuğla olması durumuna göre gizli asılma sistemi ile montajlanır. Yapının taşıyacağı yükü bu sisteme aktararak dış cephe kaplama malzemesinin yapıya bindireceği yükü azaltırız.


Adalı Cephe Sistemleri olarak dış cephe tasarım, ölçülendirme ve montaj süreçlerinde yayınızdayız. Şimdi fiyat teklifi alabilirsiniz.


コメント


bottom of page