top of page

Mekanik Cephe Klipsli Montaj SistemiMekanik Cephe Klipsli Montaj Sistemi
Mekanik Cephe Klipsli Montaj Sistemi

Mekanik cephe klipsli montaj sistemi genelde yüksek katlı binaların dış cephe seramik kaplamalarında taşıyıcı sistem olarak uygulanır. Seramiğin belirli ölçülerde kesimi sağlanarak uygulama projesi çizildikten sonra projeye uygun olarak bina yüzeyine 10 cm uzaklıkta düşey akslar halinde alüminyum alt konstrüksiyonu oluşturulduktan sonra döşenir. Daha sonra seramik ürünün paslanmaz çelik klipsler ile düşey profiller üzerine 4-8 mm derz ile asılır. Talep edildiği taktirde bina yüzeyi ve seramik arasına polistren köpük veya cam tülü kaplı taşyünü ile ısı yalıtımı uygulaması yapılır. Kullanılan seramik ebatları 30x60 - 60x60 - 60x120 - 45x90 cm dir.

Adalı Cephe Sistemlerinde Mekanik Cephe Klipsli Montaj

Mekanik cephe klipsli montaj sistemi dış cephe malzemesinin özelliklerine göre güçlendirilmektedir. Dış cephe kaplama malzemesinin seramik, mermer, doğal taş veya tuğla olması durumuna göre mekanik klipsli montaj sistemi montajlanır. Yapının taşıyacağı yükü bu sisteme aktararak dış cephe kaplama malzemesinin yapıya bindireceği yükü azaltırız.


Adalı Cephe Sistemleri olarak dış cephe tasarım, ölçülendirme ve montaj süreçlerinde yayınızdayız. Şimdi fiyat teklifi alabilirsiniz.


Comments


bottom of page