top of page

Dış Cephe Alüminyum Kompozit Kaplama Nedir?

Güncelleme tarihi: 10 Ara 2022


Adalı Cephe Sistemleri olarak, değerli okurlarımız için "Dış Cephe Alüminyum Kompozit Kaplama Nedir" haberini aşağıda derledik.
Dış Cephe Alüminyum Kompozit Kaplama İle İlgili Merak Edilenler,


Adalı Cephe Sistemleri takipçilerimiz ve müşterilerimizden gelen dış cephe alüminyum kompozit kaplama ile ilgili merak edilen başlıkları bir araya getirerek aşağıda sıraladık. Dış cephe Alüminyum Kompozit kaplamanın tasarımından hazırlık süreçlerine, üretimden montaja ve izolasyondan fiyatlandırmaya kadar her türlü detayı haberimizde bulabilirsiniz. Keyifli okumlar dileriz.
Dış Cephe Alüminyum Kompozit Kaplama Nedir?


Dış cephe alüminyum kompozit kaplama, alüminyum levhalardan oluşan ve arasında polietilen maddesi ile birleştirilmiş levhalardır. Alüminyum kompozit levhalar dış yüzeyi birçok renk ve desenlerle boyalı olarak yapıların dış cephe kaplamasında kullanılmaktadır. Alt yapısına alüminyum profiller, çelik profiller ve metal profiller yardımı ile bina yüzeylerine cephe kaplama uygulamasında yaygın kullanılır. Dış cephe alüminyum kompozit kaplama, daha çok işletmelerin dış cephe kaplamalarında oldukça kullanışlı ve uzun yıllar görünümünü koruyan bir cephe kaplama sistemidir. İşletmelere kurumsal görüntü ve renk katrak dış alanda şık ve ışıltı katmaktadır.Dış Cephe Alüminyum Kompozit Kaplama Fiyat Hesaplama,


Dış cephe alüminyum kompozit kaplama fiyatları çıkartırken cephenin alt yapı ekipmanları, yardımcı aparatlar, yalıtım malzemesi ve dış cephe kompozit malzemeler belirlenir. Bina yüzeyi m² ölçülerine göre alüminyum kompozit kaplama plakaları hesaplanarak alt montaj sisteminde kullanılacak profillerin metrajları belirlenir. Daha sonra cephede kullanılacak cam giydirme silikon veya alüminyum profil olmasına göre cam alanlarında metrajları çıkarılarak toplam cephede kullanılacak alüminyum kompozit kaplama fiyatını belirlemiş olursunuz. Aşağıda sizler için örnek cephe fiyatı hazırladık.


Cephe Ölçüleri 70 m², cam alan ölçüsü 30 m² olan yapı için fiyat teklifi;


0,40MM HDPE BOYALI DIŞ LEVHA +3MM POLİETİLEN +0,40 MM ASTAR BOYALI İÇ LEVHA : 1 tl x 70 m² = 70 tl

30X40X1,5 MM ANTİPAS BOYALI ÇELİK PROFİL : 1 tl x 7 boy = 7 tl

6+16+6 SOLAR LOW-E İÇ DIŞ TEMPERLİ CAM : 1 tl x 30 m² = 30 tl

80'LİK CEPHE PROFİLİ + EPDM SU İZALASYONU + DUMAN KESİCİ VE ŞAP ALTI SAC : 1 tl x 30 m² = 30 tl

TAŞYÜNÜ ISI YALITIM : 1 tl x 70 m² = 70 tl


Genel Toplam: 207 tl
Dış Cephe Alüminyum Kompozit Kaplama Temizliği ve Bakımı,


Dış cephe alüminyum kompozit kaplama, ham maddesi alüminyumdan oluşmaktadır. Sağlam ve kırılmaya karşı güçlü maddesi nedeni ile uzun ömürlüdür. Oksitlenme, paslanma ve olası yüksek ısıya karşı dirençli malzemedir. Yüksek ısıya dayanıklı malzeme olduğu kadar hassas boyası nedeni ile düşük ısıda yüzey temizliği yapılmasını tavsiye ederiz. Boya üzerinde kabarmalar ve kalıcı lekeleri önlemek adına 20 ºC yi geçmeyen sıcak su ile yıkana bilir. Dış cephe alüminyum kompozit kaplama hava şartlarına göre mevsim geçişlerinde temizlenebilir. Araçlarda olduğu gibi metal boya korumalı deterjanlar ile temizlenebilir. Yüzeyi temizlerken çizilmeleri önlemek için yumuşak süngerler yardımı ile temizlenip kurulanabilir.

Dış Cephe Alüminyum Kompozit levha Çeşitleri ve Renkleri,Dış cephe alüminyum kompozit levha çeşitleri kullanım alanlarına göre değişmektedir. Kalınlıkları ve uzunlukları cephenin yükseklik ve çok katlı olmasına göre tercih edilmektedir. Küçük işletme cepheleri, plazalar, konutlar ve kolon giydirmelerinde 0,30 mm ve 0,40 mm kalınlığında kompozit levha tercih edilirken, yüksek katlı konutlar, iş merkezleri, okul ve hastane cephelerinde 0,50 mm ve 0,60 mm kalınlığında kompozit levha kullanılmaktadır. Dış cephe alüminyum kompozit levhalar özelliklerine göre A1 ve A2 ile B1 ile B2 yanmazlık seviyeleri ile yapıları olası dış etkenlerden koruma özelliğine sahiptir. Dış cephe alüminyum kompozit levha genişlikleri minimum 1300 mm ile 1500 mm aralığındadır. Dış cephe alüminyum kompozit levha boyutları ise minimum 3300 mm ile 6000 mm aralığındadır. Dış cephe alüminyum kompozit levha renkleri düz renkler ve desenli renlerle alternatifler sunulmaktadır. Dış cephe alüminyum kompozit levha düz renk çeşitlerinde parlak, mat ve metalik renkler yer almaktadır. Dış cephe alüminyum kompozit levha desenlerinde ise doğal ahşap ve granit desenleri bulunmaktadır. Daha şık ve modern yapılarda kullanılan inoks satine gümüş ve inoks satine altın renklerde çok tercih edilmektedir. Alüminyum kompozit levha renk kartelamıza kataloglar bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dış Cephe Alüminyum Kompozit Panel Özellikleri,


Dış cephe alüminyum kompozit panel, alüminyum dış tabakası ve iç ara katmanı olan polietilen maddesi sayesinde soğuk ve sıcak hava şartlarına karşı yüksek koruma ve dayanıklılık özelliğine sahiptir. Dış cephe alüminyum kompozit panel güneş ışınlarında uzun süre dayanıklılığını korumakla birlikte uv ışınları ve yüksek derecelerde şeklini korumaktadır. Dış cephe alüminyum kompozit panel alt mekaniğine yalıtım uygulanmasının yanında kendi başına da yalıtım özelliği taşımaktadır. Dış cephe alüminyum kompozit panel kaplamalarında montajlama çok önemlidir. Alt mekaniği klipsli alüminyum antipas boyalı profiller ile montajlanması çok önemli. Alternatif olarak alt mekaniği alüminyum antipas boyalı profiller ile vidalama sistemi ile montajlana bilir. Özellikle kompozit panel derz aralarının silikon uygulaması yapılarak hava sirkülasyonunu ve ısı kaybını önlemektedir. Dış cephe alüminyum kompozit panel yapısı itibari ile istenilen şekil verilebilir ve bina üzerinde değişik köşe detayları ile mimari projeler yaratabilirsiniz.
Dış Cephe Alüminyum Kompozit Panel Avantajları,


Dış cephe alüminyum kompozit panel, öncelikle maliyet açısından diğer cephe kaplama alternatiflerine göre daha ekonomiktir. Cephenizin dayanıklılığını uzun sürede arttırmakla beraber fiyatı ile de avantajlı bir malzemedir. Dış cephe alüminyum kompozit panel, bakımı, temizliği ve gramajı bakımından da avantajlıdır. Dış cephe alüminyum kompozit panel, cephe tasarımlarında özgür tasarımlar çıkarmanıza ve şekillene bilir yapısı sayesinde markalara kurumsal kimlik yaratıcılığı sunmaktadır. Dış cephe alüminyum kompozit panel, alüminyum dış tabakası ve iç polietilen tabakası sayesinde paslanma, küflenme ve deformasyon gibi şekil bozukları oluşmamaktadır. Dış cephe alüminyum kompozit panel, alüminyum dış tabakası ve iç polietilen tabakası sayesinde hafif gramajı ile özellikle eski yapılarda ekstra yük bindirmez.
Dış Cephe Alüminyum Kompozit Panel Nerelerde Kullanılır?


Dış cephe alüminyum kompozit panel, yapıların birçok alan kaplamalarında kullanılmaktadır. Cephe kaplamaları, kolon kaplamaları, balkon ve tavan kaplamalarında kullanılabilir. Alüminyum kompozit panel, cephe kaplamalarının yanı sıra çatı kaplamaları, totem kaplamaları, kış bahçesi ve dekoratif ürün kaplamalarında da kullanılmaktadır. Alüminyum kompozit panel, yapı sektörünün dışında endüstriyel sanayide de yaygın kullanılmaktadır. Alüminyum kompozit panel, makine kaplamalarında, kablo kanalları, elektrik pano kaplamaları ve yönlendirme tabelalarında da yaygın kullanılmaktadır. Alüminyum kompozit panel, belediye ve kara yolları tarafından da kullanılan malzeme türüdür. Otobüs durakları, tramvay hatları, metro hatları ve demir yollarında da araç kaplamaları ve durak kaplamalarında kullanılmakla birlikte yönlendirme, uyarı ve ikaz tabelalarında da kullanılır. Alüminyum kompozit panel, reklam sektörününde vazgeçilmez ürünlerindendir. Açık alan reklam tabelalarında, billboard, fuar alanları, stadyum ve hava alanları reklam alanlarında sıkça kullanılmaktadır. Alüminyum kompozit panel, mühendislik firmaları tarafından da tercih edilen bir üründür. Teknolojik robotlar, beyaz eşyalar, yürüyen merdivenler, asansörler ve jeneratör kaplamalarında sıkça kullanılmaktadır.


Sizde, “ Dış Cephe Alüminyum Kompozit Kaplama Nedir? Dış Cephe Alüminyum Kompozit Kaplama Fiyatları? Dış Cephe Alüminyum Kompozit Kaplama Temizliği ve Bakımı? Dış Cephe Alüminyum Kompozit levha Çeşitleri ve Renkleri? Dış Cephe Alüminyum Kompozit Panel Özellikleri? Dış Cephe Alüminyum Kompozit Panel Avantajları? Dış Cephe Alüminyum Kompozit Panel Nerelerde Kullanılır? " gibi konu başlıklarını merak ediyorsanız Adalı Cephe Sistemleri Blog sayfasına göz atabilirsiniz.

Comentarios


bottom of page