top of page

Kompozit Levha Çeşitleri ve Renkleri

Güncelleme tarihi: 20 Ara 2022Kompozit levha Çeşitleri ve Renkleri
Kompozit levha Çeşitleri ve Renkleri


Kompozit Levha Çeşitleri ve Renkleri


Kompozit levha çeşitleri kullanım alanlarına göre değişmektedir. Kalınlıkları ve uzunlukları cephenin yükseklik ve çok katlı olmasına göre tercih edilmektedir.


Küçük işletme cepheleri, plazalar, konutlar ve kolon giydirmelerinde 0,30 mm ve 0,40 mm kalınlığında kompozit levha tercih edilirken, yüksek katlı konutlar, iş merkezleri, okul ve hastane cephelerinde 0,50 mm ve 0,60 mm kalınlığında kompozit levha kullanılmaktadır. Kompozit levhalar özelliklerine göre A1 ve A2 ile B1 ile B2 yanmazlık seviyeleri ile yapıları olası dış etkenlerden koruma özelliğine sahiptir. Kompozit levha genişlikleri minimum 1300 mm ile 1500 mm aralığındadır. Kompozit levha boyutları ise minimum 3300 mm ile 6000 mm aralığındadır.


Kompozit levha renkleri düz renkler ve desenli renlerle alternatifler sunulmaktadır. Kompozit levha düz renk çeşitlerinde parlak, mat ve metalik renkler yer almaktadır. Kompozit levha desenlerinde ise doğal ahşap ve granit desenleri bulunmaktadır. Daha şık ve modern yapılarda kullanılan inoks satine gümüş ve inoks satine altın renklerde çok tercih edilmektedir. Kompozit levha renk kartelamıza kataloglar bölümünden ulaşabilirsiniz.Adalı Cephe Sistemleri olarak dış cephe tasarım, ölçülendirme ve montaj süreçlerinde yayınızdayız. Şimdi fiyat teklifi alabilirsiniz.


Comentarios


bottom of page